Podanie o pracę, życie i całą resztę – Douglas Adams, „Autostopem przez Galaktykę”

Autostopem przez Galaktykę to powieść, która może ci się przydać, gdyby Ziemia przypadkiem przestała istnieć. Jeżeli obawiasz się, że możemy zostać omyłkowo rozdrobnieni na atomy, a ty zamierzasz przeżyć, załapując się na statek obcych jako pasażer na gapę, warto poświęcić kilka wieczorów na lekturę podręcznika Douglasa Adamsa.

Autostopem… przeszło już do legendy science-fiction. Przypomina swoistą mieszankę teatru absurdu, satyry na wyczyny ludzkości, zaprawioną specyficznym, „angielskim” humorem. Nie jest to książka dla każdego. Może nudzić, ale i rozbawić do łez. Zależy, jak na to spojrzeć. Bez względu na wszystko perspektywa przedstawiona w tej krótkiej pozycji zmusza do bardzo prostej reflekcji nad ludzkim przemijaniem. Zmusza do przyznania, że przecież w skali kosmicznej człowiek jest naprawdę maleńki. I ma małe szanse, żeby sobie poradzić w bezmiarze Galaktyki.

Najzabawniejsze w tej powieści jest niezaprzeczalnie „kosmiczne” tłumaczenie wielu zjawisk z naszej codzienności. Co więcej, znajdziecie tutaj odpowiedź na odwieczne pytanie o życie, Wszechświat i całą resztę. Jeżeli chcecie ją poznać, wystarczy zajrzeć do środka.

Chociaż odpowiedź może was nieco zaskoczyć…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s