Wertowanie-kartkowanie 2017

Witajcie w Nowym Roku!

20180101_160026-01.jpeg

Rok 2017 był z pewnością bardzo czytelniczy. I chociaż naczytało się dość wybrednie, pewne książki zamieszkały we mnie i myślę, że tak szybko się nie wyniosą…

~*~

apps that will make your life so much easier.png

Jeden z najlepszych utworów tego roku miałam szczęście przeczytać już w marcu: przeniosłam się na inną planetę i początek wiosny bezsprzecznie umknął mi z prędkością światła pod znakiem Pana Lodowego Ogrodu Jarosława Grzędowicza.

Potem pojawiła się jedna z Najważniejszych Książek Mojego Życia…

apps that will make your life so much easier(2).png

Gdy wokół kwitł maj, ja wpatrywałam się przekrwionymi oczyma w Krzak gorejący Sigrid Undset, który pokazał mi, jak ciężko jest patrzeć na rzeczywistość. Tak się składa, że zawsze jesteśmy za kogoś odpowiedzialni – najczęściej z własnej woli.

apps that will make your life so much easier(3).png

Z początkiem lata pokroiłam sobie serce i podcięłam żyły Małym życiem Hanyi Yanagihary, które po części zlało się z moim życiem – chociaż sięgnęłam po nią z niepewnością i nadal płonie we mnie bunt przeciwko temu, co tam przeczytałam, wywarła na mnie ogromne wrażenie.

apps that will make your life so much easier(4).png

W epicentrum upałów rozbiłam sobie łuk brwiowy o Futu.Re Dmitrija Glukhovsky’ego. Kojarzy mi się z zapachem pociągu i rozpalonym lipcem.

apps that will make your life so much easier(6).png

Początek zeszłorocznego sierpnia lepił się od Mleka i miodu, a także dusznych, Białych nocy (w Naszej Części Świata był to koszmar upałów).

apps that will make your life so much easier(7).png

Na kolejną książkę musiałam czekać bardzo długo – i z ciepłej zupy od razu wpadłam pod lodowato zimny prysznic i czułam, jak moje gałki oczne pokrywają się warstewką lodu. Grudzień zaczęłam lekturą, która dobra jest właśnie do zaczynania albo kończenia.  Wieloryby i ćmy wciąż wirują dookoła mnie jak płatki śniegu. I już wiem, że za mną podąża lew.

~*~

Tak wyglądało moje wertowanie-kartkowanie, a ja już szykuję się na nowy, wypełniony słowami rok – zdradzę Wam, że rozpoczynam go z Muzą Jessie Burton, a w planach już krystalizuje się lista kolejnych lektur 🙂 A jaka książka pojawi się na Waszej półce w nadchodzącym roku?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s